Demokratijos įgyvendinimas Panevėžio socialinių paslaugų centre

Siekiant įgalinti savo darbuotojus prisidėti prie įstaigos klestėjimo Panevėžio socialinių paslaugų centro administracija pristato demokratijos įgyvendinimo procesą.
Darbuotojas turintis idėjų ar norintis pagerinti kurią nors įstaigos sritį paviešina savo idėją lentoje, kuri randasi laiptinėje prie administracijos įėjimo. Suranda bent 20 bendradarbių, kurie palaikytų pasiūlytą idėją. Savo palaikymą darbuotojas išreiškia užklijuodamas lipduką su vardu prie pasiūlymo.
Kai kurios idėjos pirmajame etape miršta – pasiūlymui trūksta energijos ar palaikymo. Visos idėjos, kurios dėl vienos ar kitos priežasties „neišgyvena“, pateikiamos „Kapinėse“: čia galima pamatyti kiekvieną pasiūlymą, kuris nepavyko ir kodėl.
Jei idėja sulaukia reikiamo palaikymo, asmuo, kuris ją įgyvendina, parašo vieno puslapio pasiūlymą (kartu su 20 darbuotojų vardais) ir pateikia administracijai apsvarstyti.
Jei administracija tam pritaria, pasiūlymas įgyvendinamas nedelsiant ir yra paskelbiama lentoje „Idėjos juda“.
Anksčiau patvirtintos idėjos pateikiamos skiltyje „Įgyvendintos“.
Žinoma, administracija gali atmesti idėją, o jei tai daro, turi paaiškinti, kodėl negalima jos įgyvendinti. Administracija negali tiesiog pasakyti „Ne“ arba „Gal vėliau“.
Tačiau net jei administracija atmeta idėją, tai nebūtinai turi būti pabaiga. Jei žmogus mano, kad šis pasiūlymas vis dar vertas įgyvendinti, galima pradėti diskutuoti ir vėliau balsuoti įstaigos viduje. Jei idėja surenka balsų daugumą, vis tiek yra įgyvendinama.
Šis procesas suteikia galimybę darbuotojams prisidėti net tik prie įstaigos klestėjimo ir geresnės aplinkos kūrimo, bet ir prie įstaigos ateities gerovės.