Pagalba vaikui gali tapti geriausiu gyvenimo sprendimu

 

Panevėžio miesto savivaldybė ieško budinčių globotojų. Tai žmogus, kuris laikinai be tėvų globos likusį vaiką prižiūri ir juo rūpinasi savo namuose. Jūsų supratingumas, gebėjimas išklausyti, padėti, kantrybė gali pakeisti tokio vaiko gyvenimą iš esmės, padėti išgyventi vaiką užklupusias sunkias akimirkas.

Primename: tai bus ne tik jūsų gerumo, atjautos išraiška, bet ir mokamas darbas. Dirbsite Socialinių paslaugų centro globos centre pagal sutartį. Gausite atlygį – 1 MMA (2020 m.- 607 Eur) per mėnesį. Ši suma yra stabili – nepriklauso nuo to, ar tuo metu prižiūrite vaiką, ji mokama ir jums susirgus ar laikino atokvėpio atveju. Atlygis didėja 1 MMA per mėnesį už kiekvieną jūsų šeimoje apgyvendintą vaiką (už faktiškai gyventą laiką); 1,5 MMA per mėnesį – už kūdikį (iki 1 metų amžiaus) arba vidutinės, sunkios negalios vaiką.

Budintis globotojas gaus lėšų vaiko apgyvendinimo vietai įkurti – 1 BSI (39 Eur), jei vaikas gyvens iki 3 dienų, 3 BSI – ilgiau.

Priklausomai nuo vaiko faktiškai jūsų šeimoje gyventojų dienų jam skiriama 4 BSI (156 Eur) per mėnesį išmoka. Jums – tokio pat dydžio globos išmokos tikslinis priedas (vaiko logopedo, psichiatro, užimtumo paslaugoms) ir pan.

Jei rūpinsitės 12–18 m. jaunuoliu, gausite papildomai 8 BSI (312 Eur) per mėnesį.

Reikalingą pagalbą ir konsultacijas jums suteiks Globos centro specialistų komanda.

Kas gali būti budinčiais globotojais?

– 21–65 metų gyventojai, turintys ne žemesnį nei vidurinį išsilavinimą, turintys tinkamas sąlygas vaikui augti ir ugdytis;

– neturintys kito darbo;

– baigę nemokamus mokymus pagal Globėjų (rūpintojų), budinčių globotojų, įtėvių, mokymo ir konsultavimo programą bei gavę Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos teigiamą išvadą, kad yra pasirengę šiam darbui.

Turite klausimų? Informaciją teikia Socialinių reikalų skyrius (Laisvės a. 20, 124 kab., tel. 8 45 501 368) arba Globos centras Topolių al. 12, tel. +370 675 71533).

Dėmesio! Sausio 21 d. 17.30 val. Panevėžio savivaldybėje (II a. salėje) organizuojamas susitikimas. Kviečiame pabendrauti, diskutuoti, pasikonsultuoti su Globos centro darbuotojais.

Naujuosius metus šauniausia pradėti gerais darbais ir sprendimais.