Panevėžio socialinių paslaugų centras dalyvauja tarptautiniame projekte

Pirmą kartą Panevėžio socialinių paslaugų centras bendradarbiaudamas su kitomis organizacijomis  sudaro galimybes centro globojamiems vaikams išvykti į pažintinę-edukacinę kelionę į užsienį. Šiais metais kartu su Kavano miesto lituanistine mokykla „Gintarėlis“, Panevėžio Beržų progimnazija ir Telšių „Ateities“ progimnazija vykdome tarptautinį projektą „Lietuva+Airija = Aš“.

Beržų progimnazijos pradinių klasių mokytoja-metodininkė Jolanta Vaitkevičienė jau ne pirmus metus koordinuoja tarptautinį projektą Lietuvoje. Ją drąsiai galima pavadinti viena energingiausių ir iniciatyviausių projekto globėjų.

Projekto tikslas – priartinti paauglius mokinius prie Lietuvos, įprasminti mokinių dalyvavimą lietuvių bendruomenės renginiuose, padėti atrasti lietuviškumą, formuojant tautinį identitetą, aplankyti Lietuvą ne kaip atostogų ar tėvų/senelių kraštą, o kaip savo šaknų pradžią, padėti suvokti tikrąją Lietuvos 100-mečio prasmę.

I projekto etapas – 2018 m. liepos mėn. 1 d. – 5 d. projekto dalyvių mainų stovykla Telšiuose.

II etapas – 2018 m. lapkričio mėn. pažintinė kelionė į Airiją.

Dalyvaudami tarptautiniame projekte ugdome ir stipriname globojamų vaikų socializaciją bei puoselėjame vaikams esmines vertybes, ugdome emocinį intelektą. Tikimės, kad gera pradžia sukurs tolesnio bendradarbiavimo tęstinumą, o aplankyti įdomius ir nepažintus kraštus pakviesime daugiau globojamų vaikų.

 

projekto-logo