Panevėžio socialinių paslaugų centro darbuotojai emocinę įtampą šalina medijuodami

progressive-muscle-relaxationPanevėžio socialinių paslaugų centre vykdomi populiarūs pasaulyje Mindfulness meditacijos užsiėmimai emocine sveikata besirūpinantiems darbuotojams. Tai praktika, kurios esmė pojūčių, emocijų ir minčių stebėjimas – dėmesys sutelkiamas į dabarties akimirką. Mindfulness praktikoje mokomasi niekaip nevertinti to, ką matome, girdime, jaučiame. Nesvarstome, ar tai gerai, ar blogai, ar patinka, ar ne. Ši praktika padeda darbuotojams ne tik pašalinti emocinę įtampą, stresą, bet ir moko kantrybės ir disciplinos, padeda neprarasti visumos vaizdo. Tai ypatingai svarbu socialiniame darbe, kur kasdien susiduriama su buitiniais konfliktais, nepritekliumi, socialine atskirtimi.

Tokie užsiėmimai padeda darbuotojams būti emociškai tvirtesniems, saugo nuo „perdegimo“ sindromo. Varginantis skubėjimo – bėgimo „automatinis pilotas“ tampa kontroliuojamas, jo nebelydi nerimas ir įtampa.

Ne vienas darbuotojų šią meditacija „išsineša“ ir į savo gyvenimą bei džiaugiasi pozityviais pokyčiais – pagerėjusiu miegu, sumažėjusiu jautrumu stresinėms situacijoms, geresniu sutarimu su artimaisiais.  Užsiėmimus veda  Panevėžio socialinių paslaugų centro darbuotojas psichologas – psichoterapeutas, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos (Mindfulness) asociacijos narys bei praktikas Dainius Čerbulėnas.