Panevėžyje pradėti tirti socialinės globos bei slaugos įstaigų darbuotojai

Nuo penktadienio siekiant užkirsti kelią tolimesniam koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimui, prioriteto tvarka Panevėžyje pradedami tirti socialinės globos ir slaugos įstaigų darbuotojai. Prevenciniai tyrimai dėl koronaviruso bus atliekami periodiškai kas septynias dienas.

Profilaktiškai atliekamas socialinės globos ir slaugos įstaigų darbuotojų testavimas užtikrins tiek darbuotojų, tiek ir aptarnaujamų gyventojų saugumą. Prevenciniai tyrimai koronaviruso infekcijai diagnozuoti bus atliekami visiems stacionarių globos įstaigų darbuotojams, taip pat specialistams, teikiantiems šias paslaugas į namus.

Praėjusią savaitę Panevėžyje prevenciniu tikslu taip pat pradėti tirti ir sveikatos priežiūros specialistai. Tyrimai atlikti Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės, Panevėžio greitosios medicinos pagalbos specialistams, taip pat Karščiavimo klinikos ir mobilios komandos nariams. Iš viso paimti ir tirti išvežti 375 medicinos personalo ėminiai.

Pirmenybė tyrimams skirta senyvo amžiaus ar lėtinių ligų turintiems darbuotojams, taip pat tiems, kurie savo pamainos metu paslaugas teikia 20 ir daugiau žmonių. Prioriteto tvarka bus tiriami visi sveikatos priežiūros specialistai.

Parengta pagal www.panevezys.lt puslapyje pateiktą informaciją (https://panevezys.lt/lt/naujienos/panevezyje-pradeti-tirti-99a1.html?fbclid=IwAR3CWUJez_muwmJpN5tlxdM-Kljz3OPnk0kzQNWNbbdIOYt0nUEUHrPldKQ#.Xp1ysocZXGY.facebook)