Menu Close

Pagalba nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims

Jeigu tapote nusikaltimo auka arba nusikaltimo liudininku, pranešti galite atvykę į artimiausią policijos komisariatą arba pateikdami skundą internetu.

Jeigu nukentėjote nuo nusikaltimo, jums priklauso nemokama konsultacinė, psichologinė ir kita Lietuvoje šiuo metu prieinama pagalba. Jeigu neturite lėšų advokato paslaugoms apmokėti, o Jūsų turtas bei pajamos mažos, galite kreiptis dėl nemokamos arba iš dalies kompensuojamos teisinės pagalbos.

Jeigu dėl nusikaltimo mirė jums artimas žmogus – Jūsų šeimos narys arba artimas giminaitis, Jūs taip pat laikomas nukentėjusiuoju. Tokiu atveju turite teisę kreiptis nemokamos konsultacinės ar psichologinės pagalbos, kuri gali padėti jums išgyventi artimo žmogaus netektį. Jūs taip pat įgyjate visas nukentėjusiojo teises baudžiamajame procese ir turite teisę kreiptis į teismą dėl Jums nusikaltimu padarytos žalos atlyginimo. 

Nusikaltimas yra veiksmas, kuriuo sukeliama fizinė, turtinė ar moralinė žala. Dažniausiai nukenčiama nuo vagysčių, sukčiavimo, smurto artimoje aplinkoje. 

Elektroninis leidinys Ką turi žinoti nukentėjęs asmuo?

Informuojame, kad asmenys, nukentėję nuo bet kokios nusikalstamos veikos bei asmenų, mirusių dėl įvykdytos nusikalstamos veikos, šeimos nariai ir artimieji giminaičiai gali gauti nemokamą kompleksinę pagalbą.

Pagalbos tarnybų kontaktinė informacija:

Skip to content