Teikiame pagalbą į namus
Kas yra pagalbos į namus paslauga?
Tai asmens namuose teikiamos paslaugos, padedančios asmeniui (šeimai) tvarkytis buityje ir dalyvauti visuomenės gyvenime. Paslaugų teikimo trukmė – iki 10 val. per savaitę ir iki 2 val. per dieną Panevėžio socialinių paslaugų centro darbo dienomis ir valandomis.
Kas gali gauti pagalbos į namus paslaugą?
- suaugę asmenys su negalia ir jų šeimos;
- senyvo amžiaus asmenys ir jų šeimos;
- socialinę riziką patiriančios šeimos;
- vaikai su negalia ir jų šeimos;
- kiti asmenys ir šeimos (laikinai dėl ligos ar kitų priežasčių savarankiškumo netekę asmenys).
Kur kreiptis, norint gauti pagalbos į namus paslaugą?
Dėl pagalbos į namus paslaugos reikia kreiptis į Panevėžio socialinių paslaugų centrą, 105 kab. ir pateikti šiuos dokumentus:
- prašymą – paraišką socialinėms paslaugoms gauti;
- asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
- pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą arba pažymą, patvirtinančią, kad jis yra įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą (tik tuo atveju, kai nėra duomenų valstybės arba žinybiniuose registruose);
- iš sveikatos priežiūros įstaigos išrašą iš medicininių dokumentų (F027/a). Nuo išrašo išdavimo pradžios negali būti praėję daugiau kaip 3 mėnesiai;
- kitus pagal poreikį reikalingus dokumentus (nurodoma prašyme).
Prašymų priėmimo, konsultavimo, informavimo teikimo laikas pirmadienį–trečiadienį 8.00–17.00 val., pietūs 12.00–12.45 val., ketvirtadienį 7.00-18.00 val., be pietų pertraukos, penktadienį 8.00-15.45 val., pietų pertrauka 12.00–12.45 val.
Pagalbos namuose skyriaus tel. Nr. 8 670 30328, 8 45 583741.
Kaip nustatomas pagalbos į namus poreikis?
- asmens pagalbos į namus poreikis nustatomas individualiai pagal asmens nesavarankiškumą;
- šeimos pagalbos į namus poreikis nustatomas vertinant šeimos narių, suaugusių vaikų gebėjimus, galimybes ir motyvaciją spręsti savo šeimos socialines problemas, palaikyti ryšius su visuomene.
Pagalbos namuose paslaugų sąrašas
- Bendrosios paslaugos – informavimas, konsultavimas, bendravimas, tarpininkavimas ir atstovavimas.
- Pagalba rūpinantis asmens higiena ir priežiūra – pagalba maudantis vonioje ar duše, pagalba apsirengiant ir nusirengiant, pagalba šukuojantis, karpant nagus (sergantiems cukriniu diabetu nagų nukirpimo organizavimas), pagalba keičiant patalynę.
- Pagalba buityje ir namų ruošoje – buto (namo)1 gyvenamojo kambario tvarkymas ir grindų plovimas ( vienišiems asmenims), laiptinės tvarkymas (vienišiems pagal grafiką), užuolaidų pakeitimas, tualeto, vonios valymas ir grindų plovimas (vienišiems asmenims), virtuvės patalpų valymas ir grindų plovimas (išskyrus sienų ir lubų valymą), šiukšlių surinkimas ir išnešimas, drabužių spintos tvarkymas, skalbimas: skalbimo mašina (iki 5 kg.), skalbimas rankomis (vienu metu ne daugiau kaip 2 kg skalbinių, tik smulkius skalbinius ir vienišiems asmenims), skalbinių (drabužių) nunešimas į skalbyklą (valyklą) arba parnešimas atgal (iki 5 kg) (vienišiems asmenims), smulkus drabužių taisymas, skalbinių lyginimas (1 kg), langų valymas ( virtuvės ir kambario kuriame asmuo praleidžia daugiausiai laiko, du kartus metuose, esant ne žemesnei nei 15 ℃ oro temperatūrai, šviestuvų gaubtų valymas (1 šviestuvo ne dažniau kaip vieną kartą per tris mėnesius), kiliminės dangos valymas tik dulkių siurbliu (iki 10 m2) ( vienišiems asmenims).
- Pagalba apsirūpinant maisto produktais ir ruošiant maistą – maisto ir pramoninių prekių pirkimas (artimiausioje parduotuvėje) ir pristatymas į namus (iki 5 kg), ėjimas kartu su vaikštančiu asmeniu į kelias pasirinktas artimiausias parduotuves ir nupirktų maisto produktų parnešimas (iki 5 kg), maisto paruošimas (pusryčiai, pietūs, vakarienė (išskyrus cepelinų, koldūnų, virtinių, balandėlių, žemaitiškų blynų, plokštainių gamybą), pagalba ruošiant maistą (išskyrus daržovių ir vaisių konservavimą, rauginimą), indų plovimas,( panaudotų gaminant maistą ir pavalgius), karšto maisto pristatymas.
- Pagalba organizuojant asmens sveikatos priežiūrą – medikamentų pirkimas be asmens vaistinėje, asmens prašymu lydėjimas į gydymo įstaigą, pas šeimos gydytoją ir kitus specialistus, Panevėžio mieste, asmens palydėjimas į respublikines gydymo ir reabilitacijos įstaigas, gydytojo, greitosios pagalbos iškvietimas į namus, vaistų išrašymo organizavimas.
- Ūkio darbai (išskyrus žolės pjovimą, daržų ir darželių ravėjimą, daržovių ir vaisių nuėmimą) – malkų (kieto kuro) atnešimas (1-2 dienoms, priklausomai nuo paslaugų teikimo dažnumo), krosnies iškūrenimas, krosnies valymas (pelenų išnešimas), vandens atnešimas, išnešimas, sniego valymas nuo kiemo takelių, kiemo takelių šlavimas, malkų pirkimo, atvežimo, supjovimo, darbų organizavimas, artimųjų kapų tvarkymas (Panevėžio miesto teritorijoje, vienišiems asmenims).
- Pagalba vykdant įvairius pavedimus – pagalba suskaičiuojant mokesčius ir užpildant mokesčių knygeles arba mokant internetu, pagalba tvarkant įvairius dokumentus, renkant pažymas ir pateikiant įvairioms įstaigoms, šuniuko vedžiojimas (šeimininkas privalo pasirūpinti, antsnukiu kris turi būti uždėtas prieš perduodant gyvūną darbuotojui, privalo turėti pavadėlį), paslaugų gavėjo lydėjimas jam vykstant su reikalais.
Pagalbos į namus paslaugos yra mokamos. Paslaugos teikiamos pirmadienį–penktadienį 8.00–18.00 val., šeštadienį 9.00–14.00 val., be pietų pertraukos.
Atsiskaityti už pagalbos į namus paslaugas galima atliekant mokėjimo pavedimą į Panevėžio socialinių paslaugų centro atsiskaitomąją sąskaitą Nr. LT027300010097162398 (AB SWEDBANK).
Paslaugos teikimą reglamentuojantys teisės aktai:
- Socialinių paslaugų įstatymas
- Socialinių paslaugų katalogas
- Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2015 m. vasario 23 d. Nr. 1-34 sprendimas „Dėl mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo ir savivaldybės tarybos 2010 m. rugsėjo 28 d. tarybos sprendimo 1-60-14 1 punkto pripažinimo netekusiu galios“