Menu Close

Spalio13-oji Lietuvoje minima kaip Paliatyvios pagalbos diena

Spalio 13 d. minima Pasaulinė paliatyvios pagalbos diena. Lietuvoje ši diena bus įprasminta įvairius pastatus ir objektus apšviečiant geltona spalva.

Šių metų Pasaulinės paliatyvios pagalbos dienos tema yra „Užjaučiančios bendruomenės: Drauge kartu už Paliatyviąją pagalbą“. Šia žinute siekiama pranešti, jog paliatyvios pagalbos gali prireikti bet kuriam iš mūsų – kiekvienas asmuo, kurį paveikė gyvenimą ribojanti liga, turi teisę gauti paliatyvios pagalbos paslaugas.

Minint šią dieną, Lietuvos paliatyvios medicinos draugija parengė Kęstučio Mieliausko nuotraukų parodą, kurioje užfiksuota šių žmonių kasdienybė. Nuotraukos atspindi augimą, kitimą ir džiaugsmą gyventi. Lietuvos Paliatyvios medicinos draugijos prezidentė Rasa Dagienė pasakoja, jog paliatyvi pagalba yra unikali ir tarpdisciplininė, nes ji apima ne tik pacientą, bet ir jo šeimos narius ir visą bendruomenę. Todėl paliatyvios pagalbos sistema mūsų šalyje turėtų egzistuoti ne tik kaip nacionalinės asmens sveikatos priežiūros sistemos dalis, bet ir kaip bendražmogiškoji vertybė.

Svarbu, kad į paliatyvios pagalbos veiklą įsitrauktų ir bendruomenė, itin svarbus ir būtinas yra savanorių, kurie padeda užtikrinti geresnę pacientų gyvenimo kokybę, dalyvavimas.

Įsileiskime į save gerumą, padėkime vienas kitam Būti. Su kitu ir dėl kito. Būkime Vilties žmonėmis. Gyvenimo prasmė – ne tai ką turi, o kas esi sau ir kitam…

Lietuvos paliatyvios medicinos draugija

Skip to content