Menu Close

Keičiasi Panevėžio socialinių paslaugų centro teikiamų paslaugų kainos

Panevėžio socialinių paslaugų centras (logotipas)

Panevėžio socialinių paslaugų centras informuoja, kad nuo 2024 m. kovo 1 d. Tarybos sprendimu keičiasi teikiamų socialinių paslaugų kaina. Atsižvelgus į padidėjusį darbo užmokestį, apsaugos priemonių įsigijimui reikalingas lėšas, didėjančias degalų, vartojimo prekių ir kitų paslaugų kainas, Taryba nustatė naujas socialinių paslaugų teikimo kainas.
Nuo kovo 1 d. asmeninės higienos ir priežiūros paslaugų organizavimo paslaugų įkainiai vidutiniškai pakils 6 proc. Gyventojai už skalbimo paslaugą be džiovinimo (1 skalbimas, iki 9 kg skalbinių) mokės 5,54 Eur / kartas, už skalbimo paslaugą be džiovinimo ir skalbimo priemonių (1 skalbimas, iki 9 kg skalbinių) – 5,32 Eur / kartas, už skalbimo paslaugą su džiovinimu ir skalbimo priemonėmis (1 skalbimas, iki 9 kg skalbinių) – 7,83 Eur / kartas, už skalbimo paslaugą su džiovinimu, be skalbimo priemonių (1 skalbimas, iki 9 kg skalbinių) – 7,33 Eur / kartas, dušo paslauga – 4,35 Eur / kartas.
Mokėjimo dydis už asmens higienos ir priežiūros paslaugų organizavimo paslaugą mokėjimas priklauso nuo asmens pajamų:
‣ vienas gyvenantis asmuo ar vienas suaugęs asmuo su vienu ar daugiau vaikų, kurio pajamos didesnės už VRP dvigubą dydį, bet mažesnės už VRP trigubą dydį, už paslaugą nemoka;
‣ vienas gyvenantis asmuo ar vienas suaugęs asmuo su vienu ar daugiau vaikų, kurio pajamos didesnės už VRP trigubą dydį, bet mažesnės už VRP keturgubą dydį, už paslaugą moka 50 procentų Savivaldybės tarybos patvirtintos kainos.
Pakilus transporto organizavimo paslaugos įkainiui vidutiniškai 16 proc., gyventojai už paslaugą užmiestyje mokės 0,52 Eur / km, Panevėžio mieste – 4,16 Eur / nuvežimas iki paskyrimo vietos ir parvežimas atgal. Tačiau ne visi paslaugų gavėjai už paslaugą moka pilną kainą. Mokėjimo dydis už minėtą paslaugą priklauso nuo asmens pajamų:
‣ asmuo, kurio pajamos mažesnės už valstybės remiamų pajamų (2024 m. VRP – 176 Eur) dvigubą dydį, už paslaugą nemoka;
‣ asmuo, kurio pajamos didesnės už VRP dvigubą dydį, bet mažesnės už VRP trigubą dydį, moka 15 procentų Savivaldybės tarybos patvirtintos kainos;
‣ asmuo, kurio pajamos didesnės už VRP trigubą dydį, bet mažesnės už VRP keturgubą dydį, moka 25 procentų Savivaldybės tarybos patvirtintos kainos;
‣ asmuo, kurio pajamos didesnės už VRP keturgubą dydį, bet mažesnės už VRP penkiagubą dydį, moka 50 procentų Savivaldybės tarybos patvirtintos kainos;
‣ vienam gyvenančiam asmeniui ar vienam suaugusiam asmeniui su vienu ar daugiau vaikų, mokėjimo dydis mažinamas 5 procentais nuo nurodytų mokėjimo už transporto organizavimo paslaugas dydžių.
Taip pat keisis socialinės priežiūros paslaugų kainos, kurios kils vidutiniškai 10 proc.:
Pagalba į namus – 8,80 Eur / val.;
Apgyvendinimas nakvynės namuose – 13,96 Eur / para;
Laikinas atokvėpis – 8,80 Eur / val.
Socialinės globos paslaugos kaina vidutiniškai pakils 7 proc. ir už dienos socialinės globos paslaugas institucijoje reikės mokėti 1039,00 Eur / mėn. (asmeniui su negalia), 1280,00 Eur / mėn. (asmeniui su sunkia negalia), už trumpalaikę socialinę globą – 1262,00 Eur/ mėn. (asmeniui su negalia), 1406,00 Eur / mėn. (asmeniui su sunkia negalia).

Panevėžio miesto savivaldybėje teikiamų socialinių paslaugų kainoraštis

Skip to content