Psichologų konsultacijos

Pagrindinis / Paslaugos / Teikiame pagalbą šeimai / Psichologų konsultacijos

Kokios yra pagrindinės psichologų darbo kryptys?

  • Konsultavimas: individualus ir grupinis. Individualus konsultavimas – pagrindinė Psichologinis konsultavimo tikslas – padėti žmonėms išsiaiškinti, suprasti bei spręsti asmeninius arba tarpasmeninius su psichologine savijauta ar elgesiu susijusius sunkumus. Konsultacijos metu psichologas gali padėti atpažinti ir keisti negatyvų ar nelogišką mąstymą, suformuoti teigiamą požiūri į save bei išorinį pasaulį, įveikti beviltiškumo ir bejėgiškumo jausmą, jaustis atsakingu ir kontroliuojančiu savo veiksmus, sugrąžinti gebėjimą jausti malonumą, surasti kasdienių problemų sprendimus, atrasti stipriąsias savo puses ir pasinaudoti jomis įvairiose gyvenimo srityse, įveikti stresą, potrauminius išgyvenimus, spręsti tarpasmeninius konfliktus. Konsultacijos vyksta nuo 14 iki 18 val. kiekvieną dieną. Konsultacijos galimos ir nuotoliniu būdu (telefonu, bei visomis programėlės). Esant sudėtingoms situacijoms konsultacijos vyksta ir kliento namuose. Grupiniai užsiėmimai skirti: vaikams, tėvams, globėjams, įtėviams, įstaigos darbuotojams.
  • Įvertinimas: psichologiškai įvertinti vaiko raidos ypatumus, įvertinti asmenybės savybes, mąstymo, dėmesio, atminties ir kitus gebėjimus, mokymosi negales, asmens tinkamumo nustatymas vienai ar kitai profesinei veiklai. Teikia metodines rekomendacijas tėvams, globėjams bei įtėviams ir socialiniams darbuotojams dėl tolimesnės pagalbos.
  • Psichologinių problemų prevencija: įstaigoje vykdomi prevenciniai užsiėmimai temomis: emocinė sveikata, darbas su agresyviais vaikais, emocijų ir elgesio sutrikimai, smurtas artimoje aplinkoje, ankstyvosios intervencijos programa, motyvacinė terapija, pozityvios  tėvystės įgūdžių mokykla, pozityvios tėvystės įgūdžių mokymai, terapiniai užsiėmimai,
  • Švietimas: vaikams, tėvams, globėjams bei įtėviams, socialinės edukacijos socialiniams darbuotojams, socialinių darbuotojų padėjėjams.
  • Konsultacijos su specialistais, dirbančiais socialinių paslaugų centre: konsultacijos vyksta su socialiniais darbuotojais dėl vaikų: turinčių psichologinių problemų, fizinio išsivystymo sunkumų, raidos sutrikimu, kalbėjimo ir komunikacijų sutrikimų, mokymosi sunkumu, mokyklos lankomumo problemų, elgesio ir emocijų problemų. Bendradarbiavimas padeda geriau spręsti problemas.
  • Organizacinis metodinis darbas: rekomendacijų ruošimas.
  • Bendradarbiavimas su įvairiomis institucijomis.
  • Dalyvavimas įstaigos veikloje. Bendravimas bei bendradarbiavimas su įstaigoje dirbančiais darbuotojais bei kartu dalyvavimas  įstaigos veikloje.

Kada kreiptis?

Dauguma į psichologą besikreipiančių žmonių neturi jokių psichikos sutrikimų. Psichologas padeda įveikti kasdieniniame gyvenime kylančias problemas. Dažniausiai pagalbos kreipiamasi dėl abejonių kylančių prieš priimant svarbius sprendimus, kankinančio vienišumo jausmo, nesutarimų su draugais ar artimaisiais, drovumo, asmeninių traumų, skyrybų, šeimos narių netekties ar sunkios ligos, problemų darbe ar moksle, piktnaudžiavimo alkoholiu ar kitomis narkotinės medžiagomis, užsitęsusio arba stipraus liūdesio, nerimo, trikdančių baimių , nekontroliuojamo valgymo.

Ar saugu?

Paprastai nuo psichologų priklauso ne tik žmogaus psichologinė gerovė, jiems suteikiama ir labai asmeniška informacija. Kiekvienas psichologas yra įsipareigojęs laikytis psichologo profesinės etikos nuostatų, kurios garantuojamas konfidencialumas. Konsultacijos vyksta tik gavus sutikimą.  

Kur kreiptis?

Jolanta Štarienė, tel. Nr. 8610 35505

Rasa Vaičiūnaitė, tel. Nr. 8686 46069

Dainius Čerbulėnas, tel. Nr. 8618 30372

Grupinių užsiėmimų tvarkaraštis

Eil. Nr.

Grupė

Laikas

Vieta

Užsiėmimus veda

1.

Pozityvios tėvystės mokykla

( 40 pamokų)

Mėnesio pirmas pirmadienis

17-18 val.

Panevėžio socialinių paslaugų centre – 207 kab.

Psichologės Jolanta Štarienė

Rasa Vaičiūnaitė

2.

Mokykla-saugus vaikas

Mėnesio pirmas antradienis

17-18 val.

Panevėžio socialinių paslaugų centre – 207 kab.

Psichologės Jolanta Štarienė

Rasa Vaičiūnaitė

3.

Muzikos terapija

Mėnesio pirmas trečiadienis

15-16 val.

Panevėžio socialinių paslaugų centre

Psichologas Dainius Čerbulėnas

4.

Pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymas

Mėnesio pirmas trečiadienis

17.30-19.00 val.

Panevėžio socialinių paslaugų centre – 104 kab.

Psichologas Dainius Čerbulėnas

5.

Dailės užsiėmimai paauglių grupėms (10-16 metų)

Ketvirtadieniais

16-17 val.

Panevėžio socialinių paslaugų centre – 207 kab.

Psichologė Jolanta Štarienė

Pastaba: į psichologų vedamas grupes būtina išankstinė registracija nurodytais kontaktais. Į psichologų konsultacijas registruojamasi nurodytais kontaktais.

Psichologinė pagalba teikiamas pirmadienį-penktadienį 8.0019.00 val., be pietų pertraukos.

 

 

Sutinku su privatumo politika

X
Padidinti teksta
Kontrastas